Co nesmíte v Paříži minout

Přečtěte si, jak si tuto metropoli vychutnat plnými doušky a jako pravá Pařížanka! Máme pro vás 5 tipů!


Co si dát v Paříži k snídani?

Bez ochutnání poctivého francouzského croissantu by vaše návštěva této metropole nebyla kompletní! A kam zajít na ten nejlepší? Podle Barbory Klementové, autorky e-knížky cestopisu Skrytá místa Paříže, se na croissant a další tradiční francouzské laskominy vyplatí zajít do pekárny 134 r. d. t. Boulangerie-Pâtisserie („134 ulice de Turenne Pekárna-Cukrárna“), která se nachází ve stejnojmenné ulici. A není to jen její názor, místní pekař dostal v roce 2015 ocenění za nejlepší pařížský croissant.

Město módy láká k utrácení

Paříž jako město módy přímo vybízí k nákupům. Za suvenýry z cesty se vydejte do ulice Rivoli. Tato ulice v centru města je doslova poseta obchody, ve kterých určitě vyberete vhodný dárek pro své nejbližší.

Vše pod jednou střechou vám nabídnou obchodní domy jako Galerie Lafayette, Le Printemps nebo Le Bon Marché. Nečekejte ale žádnou modernu, tyto obchodní domy přímo dýchají historií. Le Bon Marché je dokonce tím nejstarším v Paříži. Úplně jiný druh nákupu nabízí bleší trh. V Paříží je dokonce ten největší na světě – Marché aux Puces de Saint-Ouen. Najdete ho v severní části města a otevřen je pouze od soboty do pondělí.

Unikátní concept store Colette

Concept store Colette je unikátní. Založily ho a rozvíjejí matka s dcerou Roussauxovy, nabízejí známé i méně známé značky a pracují pro ně různí módní tvůrci. V moderním a vzdušném prostoru se budete cítit in. Najdete tu vše od hi-tech přes doplňky do bytu po oblečení a kosmetiku, a také unikátní water bar.

Trh, kavárny, restaurace a malé obchůdky

Jedno z nejmalebnějších náměstíček v Paříži je La place de la Contrescarpe, v jehož blízkosti naleznete i jednu z nejkouzelnějších pařížských ulic Rue Mouffetard. Užijte si pohodu ve zdejších kavárnách a restauracích a v některých z mnoha malých obchůdků s lahůdkami, vínem, doplňky i módou a také navštivte jeden z krásných pařížských trhů s atmosférou, jakou jinde nenasajete.

Marais – vintage móda a secondhandy

Pro milovníky vintage módy a secondhandů doporučujeme čtvrť Marais, kde najdete butiky méně známých návrhářů. Módu z druhé ruky také vyberete na Rue de la Verrerie u Centre Georges Pompidou a Rue Saint-Denis u Les Halles.

Zdroj: Atout France – francouzská centrála cestovního ruchu